Aizvadītas jaunveidojamā Talsu novada pašvaldības vēlēšanas

5. jūnijā notika Latvijas pašvaldību vēlēšanas, kur Talsu novada iedzīvotāji noteica, kurām partijām un deputātu kandidātiem uztic jaunveidojamā Talsu novada vadību. Talsu novada pašvaldības vēlēšanās piedalījās 29,32% (9083) balsstiesīgo iedzīvotāju. Aktivitāte, salīdzinot ar iepriekšējām pašvaldības vēlēšanām, bija zemāka toreiz balsot devās 44,10% vēlētāju.

Šajās pašvaldības vēlēšanās iedzīvotāji balsoja par jaunveidojamo Talsu novada domes sastāvu, aptverot Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu. Vēlēšanās uz 19 deputātu vietām startēja 161 kandidāts no astoņiem politiskajiem spēkiem.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti liecina, ka Talsu novada domē ievēlēti seši politisko partiju pārstāvji. Lielāko iedzīvotāju atbalstu ieguva Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, par ko balsoja 21,83% vēlētāju. Šo politisko spēku Talsu novada domē pārstāvēs pieci deputāti. 18,62% balsu un četrus deputātu mandātus ieguva reģionālā partija „Mēs – Talsiem un novadam”. Trīs deputātu pārstāvniecību un 16,22% balsis ieguva partija „Jaunā Vienotība”. Arī partiju „Talsu novada attīstībai”, „Latvijas attīstībai” Talsu novada domē pārstāvēs trīs deputāti, ko ievēlēja 15,99% balsstiesīgo. Savukārt par Latvijas Zaļo partiju balsoja 10,51% vēlētāju, un to domē pārstāvēs divi deputāti. Par Latvijas Zemnieku savienību balsis atdeva 8,81% balsotāju, ļaujot iegūt divus deputātu mandātus. Talsu novada domē netika ievēlēti deputāti no partijas „KPV LV” un no Jaunās konservatīvās partijas.

Detalizēti provizoriskie vēlēšanu rezultāti apskatāmi ŠEIT.

Pirmā jaunā Talsu novada domes sēde notiks 1. jūlijā, līdz tam laikam lēmumus katrā no apvienojamajiem novadiem pieņems pašreizējie deputātu sasaukumi.

Inita Fedko

Dalies ar šo: