Aicina uz SIA “Talsu ūdens” izstrādātā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekta apspriešanu

8. novembrī 12.00 Talsu novada pašvaldības administratīvā centa lielajā zālē (Kareivju ielā 7 Talsos) Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina iedzīvotājus uz uzklausīšanas sanāksmi. Tajā tiks izskatīts SIA “Talsu ūdens” iesniegtais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekts.

Sanāksmes laikā SIA “Talsu ūdens” pārstāvji informēs par iesniegtā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekta būtību un iepazīstinās ar ekonomisko pamatojumu. Uzklausīšanas sanāksmes dalībnieki varēs uzdot interesējošos jautājumus un izteikt priekšlikumus un ieteikumus par uzņēmuma iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu.

Jau informējām, ka šī brīža ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija 2015. gadā apstiprināja Talsu pilsētai. Uzņēmums, pārņemot savā pārziņā lielāko daļu novada teritorijas, klāt pienākušajām teritorijām piemēroja Talsu pilsētā noteikto tarifu.

Esošais tarifs paredz 1,13 eiro kubikmetrā (ar PVN) par ūdensapgādi un 1,42 eiro kubikmetrā (ar PVN) par kanalizāciju. Līdz ar to SIA “Talsu ūdens” pārņemtajās pilsētās un pagastos iedzīvotājiem pakalpojums kļuva lētāks, bet uzņēmumam – nerentablāks. Ja SIA “Talsu ūdens” kombinētais tarifs (ūdensapgādei un kanalizācijai kopā) ir 2,55 eiro  par kubikmetru (ar PVN), tad visās pārējās pārvalžu saimniecībās šis tarifs pirms pārņemšanas pārsniedza 3 eiro apmēru.

Šobrīd SPRK iesniegtais tarifa projekts paredz ūdensapgādes pakalpojuma izmaksas 1,18 eiro par kubikmetru (bez PVN), bet kanalizācijas pakalpojuma izcenojumu – 1,90 eiro par kubikmetru (bez PVN). Iesniegtais tarifa projekts pēc apstiprināšanas attieksies uz Talsu, Stendes, Valdemārpils, Sabiles pilsētas, un Laidzes pagasta Zvirgzdu un Paugurciema, Lībagu, Laidzes, Ģibuļu, Lubes, Ārlavas, Valdgales, Īves, Abavas, Laucienes, Balgales, Ķūļciema, Strazdes un Virbu pagasta iedzīvotājiem. Jaunais tarifs varētu stāties spēkā nākamā gada februārī.

Interesenti dalību sanāksmē var pieteikt pa telefonu vai e-pastu līdz 7. novembrim (kontaktpersona Dace Burtniece, t.67097271; dace.burtniece@sprk.gov.lv).

Iepazīties ar SIA “Talsu ūdens” iesniegtā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projekta kopsavilkumu var Regulatora tīmekļvietnē http://www.sprk.gov.lv, sadaļā: Aktuāli/Sabiedrības līdzdalība/Uzklausīšanas sanāksmes/Uzklausīšanas sanāksmes 2019.gadā.

Inita Fedko,
Talsu novada pašvaldības mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Dalies ar šo: