50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13. Saeimas vēlēšanām š.g. 6. oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2336 Latvijas pilsoņiem.

Lai izvairītos no situācijas, ka nederīgas pases dēļ ir liegta dalība Saeimas vēlēšanās, PMLP aicina iedzīvotājus jau laikus pārliecināties par savas pases derīguma termiņu un nepieciešamības gadījumā noformēt jaunu personu apliecinošu dokumentu.

Jaunu pasi var iegūt kādā no 30 teritoriālajām PMLP nodaļām visā Latvijā, neatkarīgi no dzīvesvietas. Savukārt, lai izvairītos no neērtībām un gaidīšanas rindā, PMLP aicina izmantot iepriekšējā pieraksta iespējas un vienoties par konkrētu apmeklējuma laiku. To var izdarīt, zvanot vai rakstot e-pastu, uz kādu no PMLP nodaļām, kā arī izmantojot e-pakalpojumu “Pieteikšanās personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai”, kas pieejams portālā www.latvija.lv.

Jānorāda, ka no septembra līdz vēlēšanu dienai 1117 balsstiesīgo beigsies derīguma termiņš personas apliecībām (eiD). Jāatgādina, ka Saeimas vēlēšanās balsot var tikai tie Latvijas pilsoņi, kuriem ir derīgas pases, savukārt personas apliecību īpašniekiem, lai piedalītos vēlēšanās, ir jāsaņem vēlētāja apliecība. To varēs saņemt bez maksas no 2018. gada 24. septembra līdz 5. oktobrim tajā PMLP nodaļā, kur ir izsniegta vēlētāja personas apliecība (eID). Informācija par izdevējiestādi ir norādīta personas apliecības otrā pusē.

Tāpat ir iespēja saņemt vēlētāja apliecību sev citā vēlamā PMLP nodaļā, pirms tam laicīgi (līdz 24. septembrim) sūtot iesniegumu pa pastu, vai izmantojot e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”, vai sūtot ar e-parakstu parakstītu iesniegumu uz e-pastu pmlp@pmlp.gov.lv.

Informāciju sagatavoja:
PMLP Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments
prese@pmlp.gov.lv, 67219561

Dalies ar šo: