30. aprīlī Sabilē viesosies vīna karaliene un vīna princeses no Vācijas

Aprīļa pēdējā nedēļas nogalē Rīgu apmeklēs vīna karaliene Mišela (Michelle) kopā ar savām princesēm no Pīsportas pie Mozeles upes (Vācijā), lai vadītu semināru par vīna darīšanas tradīcijām un iepazītos ar pasaules Ginesa rekordiem vīna kultūrā Latvijā.

30.aprīlī vīna karaliene un princeses apmeklēs Sabili, lai iepazītos ar reģistrēto Ginesa rekordu – lai apskatītu vistālāk ziemeļos esošo vīna kalnu pasaulē, kurā vīnogas aug brīvā dabā. Latvijā selekcionētā vīnogu šķirne “Zilga” spēj izturēt lielu salu – tā ir viena no salizturīgākajām vīnogu šķirnēm pasaulē.

Pīsportas Rīsling (Riesling) vīns ir viens no labākajiem baltvīniem pasaulē. Pīsportā atrodas romiešu laika vecākā un lielākā vīnogu spiede. Pīsportā ir sena vīna karalieņu tradīcija: Pīsportas vīna karaliene prezentē Pīsportas vīnu gan uz vietas Vācijā, gan starptautiskā mērogā. Viņu parasti pavada divas vīna princeses. Vīna karalieni ievēl ik pēc diviem gadiem vietējā pašvaldība. Sabilē ieradīsies vīna karaliene Mišela (Michelle), kuru pavadīs prncese Janīne (Janine) un princese Līza (Lisa).

Fotogrāfija no Pīsportas mājas lapas: www.piesport.de

Dalies ar šo: