2×2 Pasaules latviešu jaunatnes seminārs Sabiles Vīna kalnā

Šī gada vasaras nogalē Strazdē, Rezidencē Kurzeme norisinājās 2z2 seminārs, kas jau kopš 1964. gada pulcē kopā latviešu jauniešus no visas plašās pasaules. Radies ASV trimdas latviešu vidū, seminārs ir norisinājies vairākās pasaules vietās un kopš 2015. gada noris arī Latvijā.

Šī gada semināra tēma bija “Bez robežām”, aicinot jauniešus apzināties, ka piederība Latvijai jau sen ir kaut kas daudz vairāk, nekā tikai Latvijas ģeogrāfiskās robežas. Mēs zinām, ka piederība Latvijai var būt ārkārtīgi dažāda, taču zināms ir viens – daudz laba darīt var arī nedzīvojot Latvijā.

Intensīvās nedēļas, kas piepildīta ar projektiem un ievirzēm, koplekcijām, vidū, semināra dalībnieki devās pārgājienā. No mājīgā autobusa izmesti mežā, kaut kur Sabiles apkārtnē, dalībnieki pieredzējušā instruktora Roberta Līča vadībā, uzsāka pārgājienu uz Abavas rumbu. Tā nu gan nebija pastaiga ar sausām kājām pa meža taku, bet brišana cauri brikšņiem, savas komandas fiziska un morāla atbalstīšana un liela, liela bluķa līdzi nešana, kas bija visu garo ceļu jānes līdzi, kā simboliska robeža, kurai dalībnieki vēlējās pārkāpt pāri šī semināra laikā.

Kā lūzuma punkts dalībniekiem – noslēgumā Abavas rumbas šķērsošana, visiem sadodoties rokās un atbalstot vienam otru, lai nepakristu vai nepaslīdētu.

Pārgājiena noslēgums, zinošā gida Māra Lāča vadībā, norisinājās stikla (lasīt Sabiles) Vīna kalnā, kurā dalībniekiem pēc pārgājiena vēl bija jāspēj uzkāpt. Tur semināra vadītāji Rozīte Katrīna Spīča un Linards Kalniņš pastāstīja, kādēļ gan bija svarīgi atbraukt tieši šeit: “Šī semināra laikā mēs sevī laužam daudzas robežas, taču jāspēj atcerēties, ka ir vienmēr jātic sev, jo bieži jāsalauž kādas, pirmajā brīdī šķietami, nevajadzīgi salaužamas robežas, lai spētu doties uz nākamo pieturas punktu. Tā tas ir arī ar vīnogulājiem te, Sabilē, jo vairākus gadus uz ziemeļiem vistālāk esošais brīvdabas Vīna kalns – tas arī pārvar visas robežas – un kalpo kā iedrošinājums jauniešiem, ka ja grib – paveikt var ļoti, ļoti daudz!”

Šobrīd jau semināra dalībnieki ir devušies kur nu kurais, taču Sabiles Vīna kalnā zaļojošais vīnogulājs kalpos kā satikšanās vieta, kurā atgriezties.

Informāciju sagatavoja: Rozīte Katrīna Spīča
Fotogrāfiju autors: Pēteris Ponnis
Plašāka informācija: 2x2pasaule.lv
Facebook: https://www.facebook.com/2x2pasaule

Dalies ar šo: