14. oktobrī jau trešo reizi Sabilē tiks svinēta “Āboldiena”

Sabiles pilsēta jau daudzus gadus lepojas ar saviem Vīna svētkiem, kad pilsētas mazās ieliņas piepilda patīkama burzma, jautrība un omulība. Lai ienestu rosību un krāsainību pilsētā un cilvēkos arī rudenī, nu jau trešo gadu Sabilē tiek rīkota Āboldiena: par godu rudenim un krāsainajai rudens veltei – āboliem. Šogad šos svētkus svinēsim 14. oktobrī. Svētki notiks “Sabiles sidra” pagalmā un “Sabiles sidra” radošajā noliktavā (Sabilē, Rīgas ielā 22).

Sestdien svētki sāksies plkst. 14.00 ar rudens ražas izrādīšanos – āboli tiks apgrozīti rudens saulītē, tie tiks svērti un sadalīti pa kastēm.

No plkst. 14.00 līdz 17.00 ikviens varēs ļauties hennas zīmējumu burvībai, protams, par svētku galvenā varoņa – ābola tēmu.

No plkst. 14.00 līdz 16.30 būs atvērtas radošās darbnīcas “Ābolampeļi”, kurās varēs ripināt ābolus, veidot ābolus aplikācijās, plastikā, likt ābolam dzīvot uz papīra, veidot ābolklimpas, cept ābolus un āboļoties daudzos citos veidos, lai godinātu krāsaino rudens velti – ābolu.

Plkst. 14.30 būs konkurss “Cep cep ābol’ cep – ābolpīrāgu” kopā ar Joranu Šteinhaueru (visas prasmīgās saimnieces un virtuves meistari aicināti pieteikties konkursam pie Gerdas pa tel.: 27020740).

No plkst. 17.00 līdz 19.30 Āboldiena sniegs muzikālu baudījumu – uzstāsies sieviešu vokālais ansamblis no Stendes “Gaisma”, skanīgās tenora balss dziedātājs Edgars Vesmanis no Sabiles un Liepājas mūziķis Fēlikss Ķiģelis.

Pēc ābolzaptes, ābolsulas un ābolmorsa baudīšanas būs pienācis laiks siltai vakara tējai – protams, āboltējai, kuru varēs malkot vakara čilla atmosfērā līdz pat plkst. 22.00, kad arī ābols, dienā svinīgi apcerēts, godināts un cienīts, dosies uz čuču savā ābolu dārziņā.

Jāpiebilst, ka no plkst. 17.00 ieeja pasākumos būs 3.00 EUR, taču pasākumus varēs apmeklēt bez maksas tādu uzvārdu īpašnieki kā Āboliņi, Ābeles, Āboltiņi un tamlīdzīgi (uzrādot personu apliecinošus dokumentus).

Sabiles Āboldienas ietvaros ikviens ir aicināts ziedot ābolus. Pasākuma dienā (sestdien, 14. oktobrī) ikviens Sabiles sidra pagalmā varēs piegādāt ābolus, kurus pēc tam nākamajā nedēļā saspiedīs sulās, lai to nogādātu Sabiles pilsētas un Abavas pagasta iestādēm – Sabiles pilsētas bērnudārzam, veco ļaužu aprūpes namam „Kalme” u.c.

Tiekamies Sabilē – pilsētā ar odziņu! Lai baudītu rudens krāsainību un omulību!

Āboldiena Sabilē

Save

Save

Dalies ar šo: