Sabiles bibliotēka

Sabiles bibliotekaSabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes struktūrvienība SABILES BIBLIOTĒKA

Adrese: Ventspils iela 14, Sabile, Talsu novads, LV – 3294
Tel.: 63252108
E-pasts: sabile.biblioteka@talsi.lv
Bibliotēkas vadītāja: Rudīte Matisone

 

 

Darba laiks no 1. oktobra līdz 30. aprīlim:
P.: 09.00 – 17.00
O.: 09.00 – 17.00
T.: 09.00 – 17.00
C.: 09.00 – 17.00
P.: 09.00 – 17.00
S.: 09.00 – 13.00
Sv.: slēgts

Darba laiks no 1. maija līdz 30. septembrim:
P.: 09.00 – 17.00
O.: 09.00 – 17.00
T.: 09.00 – 17.00
C.: 09.00 – 17.00
P.: 09.00 – 17.00
S.: slēgts
Sv.: slēgts

Iepazīsti, sameklē un izmanto Sabiles bibliotēku e-resursos!
– Par aktualitātēm bibliotēkas darbā lasi sabile.lv
(turpat arī kontaktinformācija un darba laiks).
Ja esi draugiem.lv lietotājs, apmeklē profilu “Sabile-pilsēta ar odziņu”
(un seko līdzi ziņām par notikumiem Sabiles bibliotēkā).
Ja esi facebook.com lietotājs, apmeklē profilu “Sabiles – pilsēta ar odziņu”
(lasi arī jaunāko informāciju par Sabiles bibliotēku).
– Atrodi ziņas no Talsu novada Sabiles bibliotēkas portālā biblioteka.lv
Sabiles bibliotēkas izstāžu un pasākumu aprakstus vari atrast Talsu Galvenās bibliotēkas mājas lapā talsubiblioteka.lv. Šeit atrodams arī apraksts par Sabiles bibliotēku un kontaktinformācija.
– Lielāko Sabiles bibliotēkas pasākumu aprakstus iespēja lasīt talsi.lv
– Vai grāmata, ko meklē, atrodama arī Sabiles bibliotēkā. Iespējams apskatīt Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas bibliotēku kopkatalogā  https://talsi.biblioteka.lv/Alise Reģistrējoties nepieciešamo izdevumu iespējams arī rezervēt.
– Paņemtās grāmatas iespējams pagarināt, sūtot e-pastu bibliotēkai: pagarinasana@inbox.lv
– Raksti un uzdod jautājumus Sabiles bibliotēkai: biblioteka@talsi.lv

 

Tikšanās ar jauno rakstnieku Tomu Kreicbergu

Saulainā februāra dienas pēcpusdienā pie lasītājiem Sabiles bibliotēkā ciemojās jaunais rakstnieks Toms Kreicbergs. Tikšanās bija gaidīta, jo šobrīd Toma grāmata “Lopu ekspresis” ir viena no lasītākajām latviešu literatūras grāmatām bibliotēkā.

DSC_0001-001-1-750x445

Tikšanās sākumā Toms Kreicbergs iepazīstināja ar savu līdzšinējo literāro darbību. Interese par rakstīšanu radusies jau 11-12 gadu vecumā, kad sācis ļoti daudz lasīt angļu valodā. Tāpēc tā sanācis, ka angļu kā literārā valoda viņa dzīvē spēlē lielu lomu. Jāatzīmē, ka viņš daudz rakstījis un publicējies angļu valodā ar vārdu Tom Crosshill. Pirmie viņa stāsti tika publicēti Amerikas preses izdevumos, kur ilgus gadus Toms pavadījis un strādājis Ņujorkā, investīciju bankās.

Īpašu uzmanību rakstnieks pievērsa darbam angļu valodā “The Cat King of Havana”. Tas ir romāns jauniešiem, kas izdots un publicēts daudzās pasaules valstīs. Tagad to varam gaidīt arī latviešu valodā, tikai, kā Toms Kreicbergs sacīja, laiku prasa formalitātes.

Līdz šim latviski bija izdota Toma Kreicberga stāstu grāmata “Dubultnieki”. Tagad pie lasītājiem nonākusi grāmata “Lopu ekspresis”. Prezentējot grāmatu, autors saka, ka tas ir ģimenes stāsts par izsūtīšanu. Grāmatas ideju savā veidā aktualizēja viņa darbošanās Sibīrijas bērnu projektā. Grāmatā ir divas vadlīnijas- Volstrīta un Sibīrija. Tomēr rakstnieks atzina, ka paralēles starp šīm divām atšķirīgajām pasaulēm pastāv, bet vienādot tās nevar.

Vilcienam romānā “Lopu ekspresis” ir vadoša loma. Tāpēc arī tikšanās vadmotīvs Sabiles bibliotēkā bija “Mēs katrs sēžam vilcienā, ko vada kāds cits”. Vilciena vagons simbolizē ritmu. Katrs kaut kur traucas ar savu galamērķi, un mēs ne vienmēr zinām, kur tas aizvedīs.

Grāmatā ir daudzi sižeti, kas savijas ar paša autora personīgo dzīvi- vietas, notikumi. Ir tēli, kam pretī reāli cilvēki. Ir jautājumi par sistēmu kā likvidēšanas ieroci.

Sarunas nobeigumā klātesošos interesēja, kas pamudināja Tomu Kreicbergu tomēr atgriezties Latvijā. Atbilde – viņa vērtību sistēma. Izvēle starp kaut ko dzīvē vairāk redzēt, sevi garīgi bagātināt vai arī nauda makā. Un ģimene kā vērtību vērtība. Būt kopā ar savējiem.

Viņš atzina, ka Latvija ir ideāla zeme cilvēkiem, kuriem patīk izaicinājumi.  Toms Kreicbergs šobrīd Latvijā ir atradis iespēju sevi realizēt kā pasniedzējs.

Atbildot uz jautājumu, kas viņu šobrīd vairāk uztrauc pasaulē. Viņš atbildēja, ka tā ir ģeopolitiskā situācija, atzīstot, ka vienmēr ir jābūt gataviem, jo vēsture var atkārtoties. Tāpat savus draudus rada virtuālā pasaule, kas visus pārņem savā varā. Viņš paredz, ka tās dēļ sabiedrība arvien vairāk sašķelsies.

Toma aizraušanās un kaislība ir salsas deja, ko viņš pats arī pasniedz. Gads pavadīts Kubā, lai vēl vairāk un pamatīgāk izprastu šo deju. Savā ziņā, kā viņš atzina, tā ir bijusi dzīves skola, jo tur joprojām valda padomijas garša.

Tikšanās noslēgumā gribējām Tomam Kreicbergam uzdāvināt Sabiles veiksmes bizi. Izvelkot savu no daudzām bizēm, pie viņa aizceļoja Čakluma bize. Tātad idejas būs un literāri darbi taps.

Rakstu sagatavoja Dagnija Kalniņa, Sabiles bibliotēkas vadītāja

 

Tikšanās ar Moniku Zīli: romānam jābūt kā labai ballītei

Krāsainajā rudens gadalaikā Sabiles bibliotēka saviem lasītājiem piedāvāja īpašu tikšanos ar rakstnieci un publicisti Moniku Zīli. Šis ir rakstnieces jubilejas gads, kad viņa, kā pati saka, svinēja kantainu jubileju. Īpašs prieks, ka arī Sabile ir to vietu skaitā Latvijā, kurā viesojās rakstniece.

monika-zile

Kā uzsver Monika Zīle, runātāja viņa ir liela, bet tikšanās sākumā viņa vēlējās saprast, kādi jautājumi interesē tieši Sabiles lasītājus.

Kādā intervijā rakstniece teikusi, ka viņas uzdevums ir uzturēt un veicināt latviskās lasīšanas prasmi. Uz jautājumu, kā viņa to panāk, viņa atbildēja, ka galvenais uzdevums, ko sev ir izvirzījusi, ir lasīšanas veicināšana. Patīkami bija dzirdēt, ka bez bibliotēkām autors nav nekas, jo tieši tās palīdz izpildīt šo uzdevumu.

Monika Zīle vairākkārt atzīmēja, ka rakstītāja galvenais ierocis ir valoda. Ir cilvēki, kuriem valodas izjūta ir kā muzikālā dzirde.

Pieskaroties attiecību tēmai, kas ir galvenais sižets arī Monikas Zīles grāmatās, viņa uzsvēra, ka dzīve attiecībās ir saspēle. Kā jebkurā seriālā, arī grāmatā domstarpības virza sižetu. Padaloties ar savu dzīves pieredzi, rakstniece atzīmēja, ka cilvēkiem pats galvenais ir pašvērtība, māka sevi novērtēt. Jābūt līdzsvaram arī starp atdoto un saņemto. Bieži neprotam atrast laiku sev, bet, kā uzskata rakstniece, tieši tādus cilvēkus, kuri to prot, vērtē augstāk. Dzīvē vienmēr ir izvēle, jāmāk tikai izdarīt pareizo. Par to visu arī ir Monikas Zīles grāmatas.

Tikšanās reizē saruna ievirzījās arī par žurnālistiku. Kā savādāk, jo Monika Zīle visu radošo dzīvi ir bijusi žurnālistikā. Arī šobrīd publicējas Latvijas Avīzē un raksta par dažādiem Latvijā aktuāliem jautājumiem.

Kā viņa saka, žurnālistika atšķirībā no grāmatu rakstīšanas ir konkrēta, ar savu atbildības devu. Un žurnālistam ar lasītāju nav jādebatē, viņš pasniedz savu viedokli par konkrētu tēmu.

Par politiku Monika Zīle kā žurnāliste un bijusī Saeimas deputāte izvairījās runāt. Kā viņa teica, tad saruna virzīsies ne tai patīkamākajā gultnē.

Protams, klātesošos interesēja jautājums, kad būs jauna grāmata. Uz to autore noslēpumaini atbildēja, ka grāmata top, bet par to viņa negribot runāt, jo radošais process nav nemaz tik viegls.

Kā Monika Zīle smejas, viņa brīnās, kā vispār nonākusi līdz romānu rakstīšanai. Sākusi ar stāstiem, jo patīk darbi, kas neprasa ilgu laiku, un parasti pietrūkst pacietības. Bet nu jau cik romāni…

Un piebilst, ka grāmatai jābūt kā labai ballītei, pēc kuras seko deserts.

Pieskaroties kulinārijas tēmai, viņa izstāstīja, kā tapa viņas pirmā grāmata par šo tēmu. Gribot piedāvāt izdevējam kaut ko interesantu, radās ideja likt lietā savus gadiem krātos recepšu pierakstus. Radās grāmata “Nepareizais ķēķis”, kas izdota pat vairākkārt.

Virtuve ir tā vieta, kur viņa darbojas ar pirkstiem un tajā brīdi galva ir brīva no visām domām.

Pasākuma dalībnieki ieguva Monikas Zīles pīrāgu mīklas recepti, kas pīrāgiem ļauj būt mīkstiem vēl ilgi pēc izcepšanas. Rakstniece ieteica arī dažādas, interesantas pīrādziņu pildījuma receptes.

Ar sev piemītošo humoru rakstniece pasākumā teica, ka galvenais objekts, par ko var pasmieties, esi vien pats. Jāpasmejas par sevi pirmajam, citam vairs nedodot iemeslu to darīt.

Raksta autore: Sabiles bibliotēkas vadītāja Dagnija Kalniņa

 

Bibliotēku nedēļa 2016 Sabiles bibliotēkā

Katru gadu vienā no aprīļa mēneša nedēļām norisinās Bibliotēku nedēļa, kuras laikā visas bibliotēkas vieno kopējs vadmotīvs un aktivitātes, lai uzlabotu bibliotēku saikni un sadarbību ar saviem apmeklētājiem, lasītājiem, citām iestādēm un organizācijām.

Sabiles bibliotēka jau ceturto gadu pēc kārtas tieši Bibliotēku nedēļā izceļ un atzīmē tos lasītājus vai sadarbības partnerus, kuri ļoti čakli lasa bibliotēkā vai arī kā savādāk atbalsta bibliotēkas darbu un aktivitātes.

Šogad bibliotēka izveidoja Goda sarakstu ČAKLĀKO GRĀMATU LASĪTĀJU desmitniekam un Goda sarakstu ČAKLĀKO LASĪTAVAS APMEKLĒTĀJU pieciniekam. Tā kā bibliotēka ikdienā strādā ar sistēmu Alise, kurā elektroniski notiek gan apmeklētāju reģistrācija, gan grāmatu izsniegšana, tika izmantoti sistēmas statistikas dati, lai noteiktu, kurš ir iekļuvis Goda sarakstos.

Čaklāko grāmatu lasītāju Goda sarakstā iegūto vietu noteica izlasīto grāmatu skaits gada laikā. Jāatzīmē, ka sarakstā ir iekļuvušas vairākas lasītājas-ģimenes. Pirmā vieta, ar 127 gada laikā izlasītām grāmatām, šogad pienākas lasītāju ģimenei- Mārītei un Laimonim Segliņiem. Godpilnā otrā vieta Ilzei Kuzminai ar izlasītām 109 grāmatām, bet trešajā vietā ar izlasītām 105 grāmatām arī lasītāju ģimene Virgīnija un Zigurds Krebs. Goda saraksti Bibliotēku nedēļā tika izlikti bibliotēkā.

Protams, ka bibliotēka ir ļoti priecīga par katru lasītāju. Arī tiem, kuri lasa, apmeklē bibliotēku regulāri, bet kuriem vēl ir kur tiekties, lai izlasītu simts un vairāk grāmatas gada laikā. To arī novēlam visiem saviem lasītājiem. Lasīšanas prieku, regulāru ciemošanos bibliotēkā, sadarbību ar bibliotekāru interesējošās literatūras atrašanā!

Šī gada čaklāko lasītāju sarakstā iekļuvušos lasītājus individuāli sveicām ar bibliotēkā izgatavotām, īpaši Sabilei piederīgām grāmatzīmēm.

Savukārt lasītavā, lai sastādītu čaklāko lasītavas apmeklētāju Goda sarakstu, par galveno rādītāju tika ņemts apmeklējumu biežums gada laikā. Cik bieži lasītājs iegriezies lasītavā, lai izmantotu tās piedāvātos resursus-presi, izstādes. Visbiežākie viesi, lai lasītu jaunāko presi, ir bijuši Andris Āboliņš (97 reizes) un Jānis Sniedziņš(94 reizes).

Īpaši jāatzīmē Maija Bāliņa, kura ir aktīvākā lasītavas iknedēļas apmeklētāja ar vislielāko izsniegumu tieši preses izdevumiem.

Sabiles bibliotēka sveic Goda sarakstos iekļuvušos lasītājus un lepojas ar katru, kurš lasa bibliotēkā un novērtē bibliotēkas piedāvātos resursus! Bibliotēka aicina un gaida jaunus lasītājus, jo piedāvājums ir tā vērts, lai izmantotu. Jaunās grāmatas un sen aizmirstas vecās labās grāmatas, gana plašs jaunāko preses izdevumu klāsts, regulāras izstādes, ko vērts apskatīt. Gaidīsim savus lasītājus un arī visus citus interesentus uz bibliotēkas pasākumiem, kuros ir iespējams tikties ar interesantiem cilvēkiem.

Visas Bibliotēku nedēļas garumā tika veidots kopējs plakāts. “Mana bibliotēka. Pirmā doma. Rakstītais vārds” Tajā katrs nedēļas apmeklētājs, ja vēlējās, varēja ierakstīt pirmo vārdu vai domu, ar ko asociējas bibliotēka. Ar izveidoto plakātu vēl aprīlī iespējams iepazīties bibliotēkā.

Sabiles bibliotēkas vadītāja Dagnija Kalniņa

Elita Veidemane viesojas Sabilē

11. martā Sabiles bibliotēka piedāvāja īpašu tikšanos – Sabilē uz diskusiju vakaru bija ieradusies žurnāliste un publiciste Elita Veidemane.

rsz_o

Viņas vārds daudziem neprasa nekādus paskaidrojumus – spēcīga un izcila personība. Drosme izteikt un pamatot savu viedokli, tas raksturo viņu vislabāk. Elita ir ne tikai Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere, laikraksta Neatkarīgā Rīta Avīze galvenās redaktores vietniece, bet arī patiesa un dzīvesgudra sieviete ar milzīgu pieredzi, sarakstījusi arī grāmatas.

Elitu Veidemani ar Sabiles pusi saista sena draudzība – jau kopš 1988. gada viņa ar saviem draugiem mērojusi ceļu uz Abavas pagastā esošu lauku māju „Bļodas”, kur Māra Leiškalne viņu vienmēr mīļi uzņēmusi. Šī ir vieta, kur Elita smēlusies iedvesmu saviem darbiem, priecājusies par neskarto dabu un dzērusi īstu lauku pienu.

Uz Sabili Elita bija atbraukusi kā uz diskusiju vakaru, nebūt galveno lomu piešķirot sev. Vieglā un nepiespiestā sarunā viņa atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem, tādējādi ļaujot uzzināt par sevi un savu žurnālistes darbu mazliet vairāk. Sarunas sākumā Elita Veidemane noraksturoja savas jaunākās grāmatas “Dzelzgriezējs un dūja” nosaukumu, uzreiz pasakot, ka dūja nav viņa, kā daudzi domā. Stāstot par grāmatu, viņa uzreiz pieskārās Aivaram Brīzem kā ļoti sirsnīgai un dzīvē daudz cietušai personībai. Šī grāmata Elitai ir īpaša un ļoti personīga, kā viņa teica, grāmata tieši parāda, kas bija Aivars Brīze, neko neliekuļojot un neslēpjot. Arī patlaban Elita raksta, viņas izpētes objekts ir cilvēks. Par ko būs jaunā grāmata, viņa gan neatklāja, paturot noslēpumā. Nenoliedzami rakstīšana ir viņas kaislība, viena no dzīves sastāvdaļām. Arī uz sarunu atnākušajiem viņa iesaka rakstīt:” Rakstiet dienasgrāmatas – savas grāmatas, lai ir ko parādīt mazbērniem, lai viņi redz kāda ir dzīve”. Viņa saka, ka jāieelpo laime, lai izelpotu prieku. Viņas laime meklējama dzīvē, kas pilna ar tuviem cilvēkiem, draugiem.

rsz_dsc_0706oo

Jāpiekrīt, ka liela nozīme Elitas dzīvē ir arī politiskajiem notikumiem – bieži vien kā žurnāliste par politiskiem procesiem valstī viņa skarbi arī raksta. Tāpēc arī vakara saruna neizbēgami ievirzījās politisku jautājumu apspriešanā. Jautājumi bija visdažādākie – par šobrīd politikā redzamām personām, par partijām, par Aivara Lemberga ietekmi un daudzi citi. Tā kā Elita Veidemane bijusi Latvijas Trešās atmodas laikraksta “Atmoda” galvenā redaktore, kas nebaidījās skaļi paust savu viedokli tajā laikā, tad sarunā klausītāji pieskārās arī barikāžu laikam un vai šī cīņa, skatoties uz šodienas Latviju, bijusi kā vērta. Uz visiem jautājumiem Elita Veidemane atbildēja trāpīgi un tieši, reizēm ar nelielu humora piedevu.

Ar ļoti lielu sirsnību viņa atcerējās laiku, ko pavadījusi kopā ar izcilo latviešu aktieri Eduardu Pāvulu, par kuru viņa sarakstījusi pat divas grāmatas. Organizēti un kopā sniegti neskaitāmi koncerti, izbraukāta visa Latvija.

Visiem, protams, interesēja arī Elitas ikdiena. Un viņa ar to padalījās. Uz jautājumu par savu hobiju, viņa atbildēja, ka viņas darbs ir arī hobijs, kas viņai ļoti patīk un viņas mājas dārzs, kur brīvā laikā rušināties.

Zinot, ka Sabile dižojas ar savu vīnu un vīna darīšanas tradīcijām, viņa palielījās, ka arī viņas Jūrmalas mājā topot vīns, kas nosaukts par Vāveres vīnu, jo tapis Riekstu ielā.

Sarunas noslēgumā Elita Veidemane visus aicināja atrast laiku saviem tuvajiem un mīļajiem, būt blakus un kaut vai vienkārši noglaudīt galvu, jo tāds pieskāriens reizēm var nozīmēt ļoti daudz.

Nora Ikstena par dzīvi un rakstnieka sūtību

24. februārī, Sabiles kultūras namā, uz sarunu ar lasītājiem bija ieradusies latviešu rakstniece Nora Ikstena. Viņa ir prozaiķe, vairāku romānu, stāstu, biogrāfisku grāmatu autore. Saņēmusi vairākus nozīmīgus Latvijas mēroga apbalvojumus.

tdsc_0684o

Neliela krēsla un romantiska gaisotne – šāda atmosfēra valdīja kultūras nama zālē, tik ļoti piestāvoša pašai rakstniecei. Jūtas, smaržas, emocijas un garšas, ietērpjot latviešu valodas dažādajās izteiksmes gammās, viņa spēj uzrakstīt vārdos. Viņas spēkos ir uzburt atmosfēru, kas liek aizdomāties, aizskarot arī svarīgākos un augstākos dzīves jautājumus.

Vieglā un pavisam nepiespiestā sarunā viņa stāsta par sevi, par dzīvi, par to, kas viņai padodas vislabāk – par rakstīšanu. Sarunu starp rakstnieci un klātesošajiem klausītājiem palīdzēja uzturēt un ievirzīt Liega Piešiņa.

 Nenoliedzami auditorija viņu mīl un garām nepaslīd neviens vārds. Rakstīt nav vienkārši un arī Norai ne vienmēr vārdi nāk paši. Rakstniece atklāj, ka vajadzīga liela pacietība, darbā jāiegulda visa emociju gamma – līdz pēdējai vīlītei. „Rakstniekam vajadzīgi atelpas momenti, bet rakstot Tu nevari sevi saudzēt, ir jāatdod viss”, stāsta rakstniece. Nora ir kaislīga sēņotāja, tā ir viņas atpūta, viņa smejoties saka, ka sēņu grāmata būšot nākamā. Viņa arī neslēpj, ka emocijas pēc grāmatas uzrakstīšanas ir neaprakstāmas, tā enerģija, spēks un pateicība ko dod lasītājs, ir vārdos neizsakāma. Rakstniece stāsta, ka attieksme pret rakstniekiem kā pret profesijas pārstāvjiem esot ļoti mainījusies – rakstnieks vairs nav no citas pasaules. Svarīgi, lai sabiedrība redz, ka autors ir tāds pats cilvēks, rakstniekam jābūt atvērtam pret sabiedrību.

rsz_dsc_0687o

rsz_dsc_0680o

Latvija un Gruzija – tās ir Noras pasaules. Viņa ir pabijusi daudz kur, bet sarunā izjūtams, ka Latvija viņai ir sirdī.

Šobrīd klajā nācis Latvijas vēstures romānu sērijas Mēs. Latvija, XX gadsimts devītais romāns Noras Ikstenas Mātes piens, kas aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām un vēsta par triju paaudžu sieviešu likteņiem, bet vēstījuma centrā ir 20. gadsimta 70. un 80. gadi. Tā ir grāmata par dzīves un brīvības alkām. Pati rakstniece saka, ka šis ir labs finišs prozas maratonā, finišs jaunam startam.

Pasākums Sabilē organizēts sadarbojoties Sabiles un Talsu Galvenajai bibliotēkām. Pasākums norisinājās projekta, ko atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Nacionālā bibliotēka, ietvaros.

Laura Markusa – Mārtinsone,

Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvaldes tūrisma organizatore

Pateicības vārdi Sabiles bibliotēkā

4o-300x166

Klāt pavasaris un kā, ierasts aprīlī, norisinās BIBLIOTĒKU NEDĒĻA. Nu jau vairākus gadus Sabiles bibliotēka šajā nedēļā saka paldies tiem, kuri palikuši tai uzticīgi kā čakli lasītāji.

Šajā pavasarī gribējām uzteikt tos, kuri ir devuši pienesumu- lielu vai mazu- un atdevuši, dāvinājuši bibliotēkai labas un vērtīgas tās fondam grāmatas un žurnālus. To nevar neatzīmēt, jo šāda sadarbība bibliotēkai ir svarīga.

3o-300x168

Tāpat ļoti svarīga bibliotēkai ir sadarbība pasākumu, izstāžu organizēšanā. Ar idejām, pienesumu, devumu no lasītāju puses.

Lai izteiktu pateicību, Bibliotēku nedēļas vidū bibliotēkā uz sirsnīgu pēcpusdienu bija aicināti tie lasītāji, kas atbalstījuši bibliotēku šajos darba procesos, kā arī ieguldījuši savu devumu tās fondā pēdējos pāris gados.

Pēcpusdiena izvērtās ļoti sirsnīga, humora pilna. Ar pateicības vārdiem, improvizētu laimes aku, par kuru bija pārtapis bibliotēkas kataloga skapis. Ar spēli, kurā bija izmantotas avīzes. Sarunām par bibliotēkas darbu, par gadījumiem no dzīves un ne tikai.

Žēl, ka pēcpusdienā nepiedalījās visi aicinātie viesi, jo mēģinājām radīt īpašu gaisotni bibliotēkā.
Bet neskatoties uz to, pateicības vārdi noteikti arī tiem, kas nebija klāt, tiks nodoti.

Ar paldies un pateicību
Dagnija Kalniņa,
Sabiles bibliotēkas vadītāja

Latvieši ir visur

10. aprīlī, Sabiles bibliotēkā, uz literāru pasākumu „Sabile, kā vienmēr, man ir pa ceļam” aicināja grāmatas „Latvieši ir visur” autors Otto Ozols, kurš ļoti priecājās par uzaicinājumu paviesoties Sabiles bibliotēkā. Grāmata Sabiles bibliotēkā ir ļoti pieprasīta, lasītāji izrāda interesi tāpēc viņiem īpašu prieku sagādāja tikšanās ar grāmatas autoru un latviešu publicistu Otto Ozolu.

DSC_0398o-1024x678

„Pirms 10 gadiem bija izplatīta ideja par to, ka latvieši tikai nejauši tikuši pie savas valsts, tomēr latvieši ir daudz darījuši un sasnieguši. Ir zināmi neskaitāmi stāsti par to, ko cilvēki no Latvijas paveikuši. Tas bija jāpastāsta arī citiem, tāpēc radās grāmata,” stāsta grāmatas autors. Materiāli grāmatai vākti gandrīz desmit gadus, tā tapusi četros mēnešos. Visi fakti, kas tajā atspoguļoti ir pārbaudīti caur Rietumu vēsturniekiem, izmantoti reāli stāsti. Varbūt tieši reālu un patiesu notikumu atainojums tik ļoti piesaista lasītāju, atnākušajos bija manāma patiesa interese par autora stāstīto, kā arī viņa personību un idejām. Otto Ozols īstajā vārdā Mārtiņš Barkovskis nāk no Sabiles puses. Sarunas Sabiles bibliotēkā norisinājās līdz pat vakaram.

„Latvieši ir visur” ir pirmais latviešu globālais trilleris, tas ir cits skatījums uz vēsturi, patiesi skaists un mazliet dramatisks stāsts par mīlestību, savādām attiecībām ar ļoti dažādiem cilvēkiem visās pasaules malās, zāles latvieša pašapziņas celšanai.

Laura Markusa – Mārtinsone,

tūrisma organizatore

 

Sabiles bibliotēkā viesojas žurnāla “36,6″ redaktore

27. martā Sabiles kultūras namā notika atklātās meistarklases ‘’Satiec savu meistaru’’, kur bērni, gatavojoties Lieldienām, pina savus Lieldienu vainadziņus un mācījās tamborēt. Pēc šī pasākuma Sabiles bibliotēkā viesojās žurnāla ‘’36,6°C’’ galvenā redaktore Zane Zālīte.

Sabiles_biblioteka_zurnala__qu_6-1024x589

‘’36,6°C’’ ir žurnāls par veselību, sportu un uzturu. „Jau iepriekš no bibliotēkas lasītāju puses tika izrādīta interese par šo žurnālu bija vēlme uzzināt kaut ko vairāk, nolēmām dot šādu iespēju,” norāda bibliotēkas vadītāja Dagnija Kalniņa. Žurnāla redaktore iepazīstināja pasākuma apmeklētājus ar žurnāla tapšanas procesu – sākot ar tematu plānošanu, rakstu tematu izvēli, žurnāla iespiešanu un tā nonākšanu līdz lasītājam. Redaktore dalījās savā pieredzē runājot par savu karjeru, intervijām ar labākajiem ārstiem, darbu ar pieredzējušiem šefpavāriem un satikšanos ar dziedniekiem, kā arī rīkoja mazus konkursiņus, kur klausītāji, atbildot pareizi uz jautājumiem, varēja savā īpašumā iegūt balvas. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus par žurnālu, kā arī izteikt savu viedokli par to, kas viņiem žurnālā patīk, kas būtu jāmaina un kādus tematiskus rakstus viņi vēl gribētu lasīt žurnālā. Īpaši tika uzsvērts, ka cilvēkiem patīk, ka žurnāls raksta par aktuāliem tematiem, kas sniedz informāciju un noder ikdienas dzīvē. Lielu interesi radīja žurnāla pielikums ‘’Ezoterikas ceļvedis’’, kurā aprakstīts par nepierādīto un netveramo, bet tik ļoti saistošo un vilinošo smalko vibrāciju pasauli mums līdzās.
Raksta galerija

Jaunumi Sabiles lielajā bibliotēkā
Ir veiksmīgi noslēgusies bibliotēkas lielā latviešu grāmatu fonda „svītrkodēšana”.

Ar septembri tiek uzsākta grāmatu elektroniskā izsniegšana.

Tā tiks modernizēta grāmatu saņemšana lasītājiem, kā arī grāmatu izsniegšanas process būs pārskatāmāks un kontrolējamāks bibliotēkas darbiniekiem. Jāatzīmē, pastāv cerība, ka šī sistēma disciplinēs lasītājus ievērot grāmatu atdošanas termiņus, jo paredz aprēķināt soda naudu par katru nokavēto dienu. Tāpat būs iespēja pagarināt termiņu, kā arī grāmatas rezervēt, būtiski atvieglojot šos procesus.

Neatkarīgi no jaunās grāmatu izsniegšanas sistēmas ieviešanas, bibliotēka gaida un novērtē savus uzticamos lasītājus, kā arī priecājās par katru jauno lasītāju.  Gandarījums, ka salīdzinoši ar pagājušo gadu, šis skaitlis ir palielinājies.

Aicinām iegriezties bibliotēkā ikvienu, kuram tuva grāmata, gribas pašķirstīt jaunos žurnālus un avīzes vai arī ir vēlme izmantot bibliotēkas interneta resursus!

Atgādinām, ka bibliotēka strādā arī sestdienās, vasara ir pagājusi un atkal gaidīsim apmeklētājus sestdienās sākot ar oktobri!
Sabiles bibliotēkas uzdevums ir radīt iedzīvotājiem modernu un kvalitatīvu informācijas vidi. Sabiles bibliotēka atrodas Sabiles kultūras nama 2. stāvā kopš 1956. gada.

Bibliotēka piedāvā un turpina attīstīt sekojošus pakalpojumus:

 • Grāmatu izsniegšana (uz 30 dienām)
 • Jauno grāmatu apskatu organizēšana
 • Preses izdevumu izsniegšana (uz 1 nedēļu)
 • Jaunāko preses izdevumu piedāvājums uz vietas lasītavā
 • Grāmatu un preses izdevumu piegāde mājās pēc pieprasījuma
 • Grāmatu pasūtīšana no citām bibliotēkām pēc pieprasījuma
 • Bezmaksas interneta lietošana
 • Elektronisko datu bāžu izmantošana
 • Plašs novadpētniecības materiālu krājums
 • Literāro un tematisko pasākumu organizēšana dažādām interešu un vecumu grupām
 • Regulāra izstāžu veidošana
 • Maksas pakalpojumi (kopēšana, skanēšana, drukāšana, faksa sūtīšana)