Pirmsskolas izglītības iestāde „Vīnodziņa”

Sabiles pirmsskolas izglitibas iestade_Vinodzina_Abavas iela 5Adrese: Abavas iela 5, Sabile, Talsu novads, LV–3294
Tālrunis: 29341409 (Zane Cīrule)
E-pasts: sabilespiivinodzina@talsi.lv
Facebook: Sabiles Pii Vīnodziņa
Vadītāja: Zane Cīrule
Darbinieki: PII “Vīnodziņa” strādā 9 pedagogi un 8 tehniskie darbinieki.
Audzēkņu skaits 2019. gadā: 87
Grupiņas: bērnudārzā ir 4 grupiņas.
Vēsture: bērnudārzs “Vīnodziņa” dibināts 1945.gadā. Tas ir vecākais bērnudārzs Talsu novadā.

Sabiles pirmsskolas izglītības iestādes “Vīnodziņa” pašnovērtējuma ziņojumu varat lejuplādēt šeit: Pašnovērtējuma ziņojums_Vīnodziņa

 

Sabiles PII “Vīnodziņa” pašiem sava “Baskāju taka” (2017.g. maijs)

2017.gada 13.maija pēcpusdienā Sabiles bērnu dārza laukumā bija jaušama liela rosība. Bija sapulcējušies bērni ar savām mammām, tētiem, vecmammām un citiem ģimenes locekļiem. Tika atzīmēta Ģimenes diena. Iesākumā neliels muzikāls priekšnesums un mīļi dzejoļi tika veltīti māmiņām. Pēc tam visi devās pa dažādām aktivitāšu stacijām. Kopīgi tika gatavotas rotas, pūsti baloni un rakstīti novēlējumi, kā arī gleznots, otas vietā izmantojot dažādus dabas materiālus.

Baskaju taka (18)

Uz vienu no aktivitātēm tika likts galvenais uzsvars. Mēs kopīgi vēlējāmies izveidot taku, kura būtu pildīta ar dažādiem dabas materiāliem. Vecāki jau iepriekš uz iestādi bija atnesuši gan lielākus un mazākus čiekurus, oļus, sūnas, jūras smiltis, valriekstus, kūdru, mulču, koka ripiņas un citus materiālus. Un tā, katram savu roku pieliekot, mums tapa „Baskāju taka”. Ikvienam zināma lieta, ka staigāšana ar basām kājām stiprina imunitāti, bet, staigājot pa šo taku un izbaudot dažādu dabas materiālu pieskārienu pēdām, tiek īpaši masētas bērnu pēdiņas un aktivizēti dažādi punkti, tā uzlabojot veselību un veicinot bērna pilnvērtīgu attīstību!

Tagad visi nepacietīgi gaidām siltāku laiku, lai bērni tā pa īstam varētu izbaudīt jaunas sajūtas, staigājot pa šo taku ar plikām pēdiņām.

Raugoties uz paveikto saprotam, ka tas ir tikai sākums, jo darot radās idejas, kā uzlabot un papildināt izdarīto.

Paldies arī vecākiem, kuri atnāca uz šo pēcpusdienu, lai interesanti un radoši pavadītu laiku kopā ar  saviem bērniem, kā arī visiem, kuri atbalstīja mūsu ideju ar materiālu sagādāšanu.

Uz tikšanos  „Vīnodziņā”!

Fotogrāfijas no pasākuma pieejamas šeit.

Vadītāja  Zane Cīrule

Pidžamu balle PII “Vīnodziņa” (2017.g. janv.)

Interesants un neierasts rīts 27.janvārī sākās Sabiles PII „Vīnodziņa”. Jau brīdi pēc brokastīm bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm ģērbās bērnudārza rītam pavisam neierastā apģērbā – pidžamā, lai visi kopā dotos uz Pidžamu balli Čučumuižā.

Mazos un lielos balles apmeklētājus zālē jau gaidīja Žirafe, kurai bija jāparāda ceļš uz Čučumuižu, kurā tieši piektdien, 27.janvārī notiek Pidžamu balle.

PII Vinodzina (8)

Ceļojums var sākties!

Lai nokļūtu galapunktā visiem bija jābrauc ar „Miega vilcieniņu”, kurš visus dalībniekus aizveda uz īstu Čučumuižu, kurā ierasties drīkst tikai pidžamā un ar spilvenu padusē.

Ierodoties Čučumuižā, bērni ieskandināja to ar nelielu miega koncertu, kur izdziedot parādīja latviešu tautas rotaļu „Gulēja, saulīte”, dziedāja latviešu tautas dziesmu „Aiz kalniņa mēnestiņ(i)s” kā arī citas skaistas šūpuļa dziesmas. Koncerta noslēgumā mazie dalībnieki varēja ļauties miedziņam, jo viņiem šūpuļa dziesmu „Aijā, žū-žū, lāča bērni” dziedāja  audzinātājas un auklītes.

Pasākuma otrā daļa sākas ar īstām spilvenu aktivitātēm. Izspēlējām muzikālās kustību rotaļas. Notika sacensības pa grupām, kur katra grupa būvēja torni no savu grupiņu spilveniem. Torņi tika izmērīti, lai noskaidrotu, kurai grupai ir visaugstākais tornis. Neizpalika arī sacensības un Sabiles lielā Spilvenu kalna taisīšana, kur izmantot varēja tikai spilvenus.

Pasākuma noslēgumā katra grupa tika pie dāvaniņas, diplomiem, atzinības rakstiem un kāruma.

Liels PALDIES vecākiem par atsaucību spilvenu izstādes veidošanā!

PALDIES audzinātājai Zanei Ošai par sarūpētām dāvaniņām pasākuma apmeklētājiem Čučumuižā!

Bilžu galerija

PII „Vīnodziņa” muzikālā audzinātāja Inga Feldmane

Pavadot valsts svētkus, sagaidīta pirmā Advente (2016)

Sagaidot valsts svētkus Sabiles PII „Vīnodziņa”, aktualizējām tēmu „Latvija – mūsu mājas”. Grupās notika tematiskie rīti. Bērni zīmēja savas mājas, tika pārrunāts par to, cik tas ir labi, ka mums ir savas mājas, kā mēs tās varam sakopt un turēt godā. Kopīgi noskatījāmies multfilmu „Sprīdītis”, kuras galvenā atziņa ir tā, ka nekur nav tik labi kā mājās.

20161117_103520

B/d metodiskajā kabinetā tika ierīkots patriotiskais stūrītis. Bērniem bija iespēja apskatīt latviešu tautas tērpu, dažādas latvju zīmes, vērpjamo ratiņu. Arī katrā grupā bija padomāts pat to, lai telpa tiktu saposta uz valsts svētkiem.

Svētku nedēļas izskaņā bērnu dārza darbinieki bija sagatavojuši bērniem pārsteigumu – iestudējuši teātri pēc I.Šteinbergas lugas „Kas dzīvo namiņā”. Arī šinī uzvedumā tika aktualizēta doma par mājām, par to, kā mēs varam palīdzēt viens otram māju uzcelt un dzīvot visi draudzīgi un saticīgi, rosinot bērnus domāt par to, ka mēs katrs Latvijas iedzīvotājs un arī katrs bērns ar saviem labajiem darbiem varam palīdzēt savai pilsētai, novadam, valstij.

Pavadot valsts svētkus, sagaidīta pirmā advente. Mūzikas skolotāja Inga katram bērnam un darbiniekam bija iedevusi čiekuru, kurš bija jāizrotā. 28.novembra rītā bērnu dārza pagalmā uzstādītā eglītē visi krāsainie čiekuri tika sakarināti. Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir sācies. Lai tas ir mierīgs, jauks un ģimeniska mīļuma piepildīts!

Uz tikšanos Ziemassvētku eglītēs:
1. (jaunākā) grupa 19.decembrī pl. 16.00
2.( vidējā) grupa 20.decembrī pl.16.00
3. (vecākā) grupa 21.decembrī pl 16.00
4.(sagatavošanas) grupa 22.decembrī pl.16.00

Bilžu galerija

Sabiles PII „Vīnodziņa” vadītāja Z.Cīrule

Mārtiņdiena 2016 PII “Vīnodziņa”

ĶEKATĀ, ĻEKATĀ
LABUDIENU MŪS` MĀJĀ!

Klāt Mārtiņdiena! Kā jau zinām, tad Mārtiņi ir vieni no rudens bagātākajiem svētkiem. Visai ražai jābūt novāktai, visiem rudens darbiem apdarītiem, zemei uzartai, jo zeme dodas ziemas guļā un krāt spēku līdz pirmajiem pavasara darbiem.
20161110_104251x

Mārtiņdiena saistās ar skaistām latviešu tradīcijām, no kurām viena ir iešana ķekatās. Šajā dienā mēs katrs varam pārtapt par kādu tēlu un doties ķekatās. Jo skaļāka ķekatās iešana, jo labāka! Tā arī 10.novembrī Sabiles PII “Vīnodziņa” telpas pieskandināja Mārtiņbērni. Bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm bija pārtapuši par īstiem ķekatniekiem.

Mazie un lielie ķekatnieki dziedāja latviešu tautas dziesmas, gāja rotaļās, dancoja, skandēja tautas dziesmas, minēja mīklas, brauca ar zirgu. Neizpalika arī Mārtiņdienas cienasts – zirņi, pupas un pīrāgi, kurus mums bija sarūpējusi Mazākās grupiņas audzinātāja Anita.

Ej, Mārtiņ, tu uz Rīgu
Nu mēs Tevi pavadām!
Nāc atkal citu gadu,
Tad mēs tevi gaidīsim!

Bilžu galerija

Teksts: muzikālā audzinātāja Inga Feldmane
Foto: vadītāja Zane Cīrule

Helovīnu ballīte

Helovīns ir Visu svēto dienas priekšvakars, 31.oktobra vakars. Šajā vakarā cilvēki pārģērbjas par spokiem, raganām, citiem mošķiem un staigā pa mājām, prasot saldumus. Tā ir ASV tradīcija, taču pamazām šī tradīcija tiek pārnesta arī uz citām valstīm, arī Latviju. Pie mums tā, galvenokārt, balstās uz bērnu vēlmi iegūt kādus saldumus.

Šajā gadā arī PII „Vīnodziņas” sešgadīgo bērnu grupai bija Helovīnu ballīte, kura aizsākās ar sarunām par šīs dienas pirmsākumiem, bija izgrebts galvenais varonis ķirbis. Bērni paši uztaisīja rotājumus, lai varētu izgreznot grupu. Protams, visi bērni bija maskās. Spēlējām spēles, piemēram, „Ķirbītis”, „Raganas zupa”, „Lidojums uz slotas”, „Spociņš”, „Ragana un bērni”, lasījām stāstiņu par labo raganiņu, gājām ciemos. Ballītes noslēgumā ikviens bērns bija nopelnījis konfektes.20161031_102921

Paldies bērniem par lielo aktivitāti, radošo pieeju un pozitīvajām emocijām. Liels paldies vecākiem par jaukajām maskām, mūsu auklītei par raganas lomu un atnestajām maskām, muzikālajai par atsaucību un atbalstu.

Bilžu galerija

Pirmsskolas skolotāja   Zane Oša
Foto I.Feldmane

Rudens rūķa ratos

Prom pa varavīksnes tiltu
Aizved vasariņu siltu.
Rudens atnes dižas balvas
Lielas, resnas kāpostgalvas.
/Rūta Skujiņa/

Sabiles bērnu dārzā visas Miķeļu nedēļas garumā, katra grupiņa aktīvi darbojās ap savu izvēlēto tēmu saistībā ar rudeni un Miķeļiem.

Mazākie bērnudārza un vidējās grupiņas bērni pētīja un degustēja dārzeņus un augļus. Piecgadīgo grupiņu bērni pētīja, kāds ir ceļš no labības līdz maizei. Ar lielu interesi bērni pētīja veco laiku maizes cepšanas atribūtus. Lielu prieku sagādāja maizes cepšana, tās smarža un garša. Bet, vecāko grupiņu bērni pētīja un iepazinās ar rudens ziediem, to nosaukumiem un ziedu smaržām, kā arī iepriecināja ar skaistām ziedu kompozīcijām.

Tā arī nedēļai noslēdzoties, Sabiles PII „Vīnodziņa”, 30.septembrī tika svinēti Rudens svētki par godu Miķeļdienai.

20160930_111043

Šogad Rudens svētkus kopā ar bērniem pavadīt ieradās Beciņa. Sēnīte, kurai Miķelis bija uzticējis ļoti svarīgu darbu – kopā ar bērniem izpildīt visas Miķeļa vēlmes.

Rudens svētki tika atklāti ar rudenīgu koncertu, dzejoļiem, tautasdziesmām, dejām. Beciņa pat kopā ar bērniem devās izbraucienā uz tirgu Rudens rūķa ratos. Pēc koncerta sākās pasākuma otrā daļa, kur bērniem bija jāparāda savas zināšanas, ko darījuši visas nedēļas garumā. Tika pārbaudītas gan zināšanas, gan veiklība. Protams, neizpalika arī rudens veltes degustācija.

Pasākumam noslēdzoties, bērni kopā ar audzinātājām un auklītēm no sanestām rudens veltēm uztaisīja skaistus darbiņus, kurus pēc tam izlika izstādē, lai priecētu acis sev un saviem vecākiem.

Bilžu galerija

Sabiles PII „Vīnodziņa” mūzikas skolotāja
Inga Feldmane

Olimpiskā diena

Piektdien, 23.septembrī, visa Latvija un, protams, arī mēs PII Sabiles „Vīnodziņa” piedalījāmies Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā pasākumā „Olimpiskā diena 2016.”. Tas nozīmē, ka dienu iesākām kopā ar daudziem Latvijas iedzīvotājiem, ar kopīgu rīta rosmi. Kurā bērni, skolotājas auklītes un vadītāja kārtīgi izstaipījās, izlēkājās un izlocījās, lai turpinātu dienas aktivitātes ar pozitīvām emocijām.

20160923_101231

Pirmsskolas skolotāja Zane Oša
Foto I.Feldmane

Kukaiņu balle bērnudārzā „Vīnodziņa”

Priecājoties par saulaino dienu, bērnudārza zālē bija sapulcējušies daudz dažādi kukainīši. Bērnudārzā notika īsta kukaiņu balle. Uz balli ieradās krāšņās taureņu meitenes un zēni, čaklās bitītes un skudriņas, darbīgās un nopietnās vaboles, mazās mārītes un arī sienāži muzikanti. Pirms balles katra kukaiņu saime sevi prezentēja un piedalījās kukaiņu modes skatē, kur maziem un lieliem kukainīšiem bija iespēja parādīt savus krāšņos kukaiņu tērpus.

1o
Pēc jaukās modes skates sekoja koncerts. Paši mazākie grupiņas bērni parādīja, kā dejo taureņi, bitītes un mārītes. Vidējās grupiņas bērni izdziedāja pirmā taurenīša lidojumu. Vecākās grupas bērni nodejoja enerģisku kukaiņu deju, bet sagatavošanas grupas kukainīši izdziedāja, kā mazās mārītes sev punktiņus skaitīja.
Kukaiņu balle pagāja dziedot, piedaloties jautrās muzikālās kustību rotaļās un dejās. Kukainīši no visas sirds izdziedājās, izdejojās un jautri pavadīja laiku. Paldies arī mammām, kuras bija atnākušas uz kukaiņu balli!
Liels paldies vecākiem par jaukām un interesantām kukaiņu maskām, kas ļāva bērniem izjust un izbaudīt īstus kukaiņu svētkus!!!

Bilžu galerija

„Zaļo pirkstiņu„ nedēļa Sabiles bērnudārzā

Neskatoties uz to, ka ārā ir auksts un nedaudz snieg, bērnu dārzā ar lieliem soļiem ir ienācis pavasaris.

rsz_1o

Bērni jau visu nedēļu stāda un sēj, bet paši zaļākie pirkstiņi (Daigas auklīte) jau ir pamanījušies izaudzēt uz palodzes lielu „Loku vīru”. Arī mazākie bērni iestādījuši katrs savu sīpoliņu, bet uz palodzes saulītē ir izlīdusi sildīties čūska. Viņa, gaidot pavasari, ir sākusi dīgt!

Bērni sēj graudiņus, lai Lieldienās būtu jau skaisti zaļi asniņi. Tiek sētas arī puķu sēklas. Veicot šos darbiņus un vērojot procesu, bērni tiek iepazīstināti ar dabas zinību pamatiem un viņiem rodas priekšstats par augu, kā tas aug un attīstās. Paralēli tam bērni apgūst zināšanas par veselīgu uzturu un to, ka diedzējumi ir lielisks vitamīnu avots.

rsz_2o

Visās grupās ir salapojuši gan bērzu, ķiršu un lazdu zariņi. Salaidušies arī pirmie pavasara putniņi.

Šorīt lielu pārsteigumu bērniem sagādāja divi zaķi, kuri nāca raudzīties, kā bērni gatavojas Lieldienām. Nu mēs tiešām visi zinām, ka pavasaris ir atnācis.

rsz_4o

Paldies bērniem par čaklajiem darbiņiem, skolotājām un skolotāju palīgiem par radošajām idejām.

Iestādes vadītāja Zane Cīrule
Foto Z.Cīrule

Omīšu rīts Sabiles PII „Vīnodziņa”

Iepriecināt katru omīte prot,
Ko es viņai pretī varu dot?
Varu omīti samīļot!
Varu omītei buču dot!

Katru gadu Sabiles PII „Vīnodziņa” marta mēnesis ir īpašs, jo bērni ar sarūpētām dāvaniņām gaida ciemos savas mīļās omītes un vecmāmiņas.

rsz_7o

Tā arī šogad, 8.marta rīts mūsu bērnudārzā bija ļoti gaidīts. Pienāca Omīšu rīts, uz kuru bērni, audzinātājas un auklītes gatavojas ar lielu mīlestību. Pie mums ciemos bija atnākušas omītes. Caur dziesmām, dzejoļiem un dejām bērni parādīja savām omītēm, cik viņas mums ir mīļas, cik mēs viņas ļoti mīlam! Kādu sirds siltumu un mīļumu spēj dot viņu mīļie mazbērni un pat mazmazbērni.

rsz_5o

Pasākumu vadīja un priekšnesumus pieteica sagatavošanas grupas bērni Ģirts un Anna. Kā pirmie vecmāmiņas sveica paši mazākie, iebraukdami zālē un dziedot dziesmiņu. Turpinājumā vecmāmiņām tik izvārīta pat biezputra un bērni kopā ar zaķi devās uz mežu. Nākamie vecmāmiņas priecēja vidējās grupas bērni, kuri, skanot dziesmai „Cielaviņa”, vecmāmiņu dziedājuma pavadījumā parādīja skaistu deju. Par īpašu teatralizētu priekšnesumu „Mazs cinītis” bija parūpējušies vecākās grupas bērni, bet paši lielākie – sagatavošanas grupas bērni, visus priecēja ar mīļiem dzejoļiem un skaistām dziesmām. Ik viena vecmāmiņa bija aizkustināta un pār vaigiem nobira ne viena vien saviļņojuma asara.

Pēc svinīgā koncerta omītes tika aicinātas uz tējas tasi un pašu sarūpētiem kārumiem. Baudot cienastu , norisinājās jautras sarunas, omītes pastāstīja interesantākos atgadījumus no mazbērnu dzīves.
Paldies omītēm un vecākiem par skaisto rītu un atbalstu!

rsz_3o

rsz_4o

Pirmsskolas mūzikas
skolotāja Inga Feldmane
Foto Z.Cīrule

Draudzības diena Sabiles bērnu dārzā

Sabiles bērnudārzā „Vīnodziņa”   15. februārī notika Draudzības diena, kur Kaķenīte Sirsniņa un Karlsons Sirsniņš aicināja visus bērnus  uz šai dienai veltītu pasākumu.

rsz_4

Ierodoties uz pasākumu,  katrai grupiņai bija uzdots sagatavot draudzīgu apsveikumu, kuru bērni  prezentēja un ar labo vārdu vēlējumiem  apsveica cits citu. Sirsniņa un Sirsniņš arī bija padomājuši par interesantām atrakcijām  un sacensībām, kurās, protams, uzvarēja Draudzība.
Bērniem arī bija iespēja uzzīmēt apsveikumus draudzības dienā – katra grupa piepildīja lielu sirdi ar saviem zīmējumiem, ar kurām pēc tam  tika rotāta zāles siena.
Bērnu dārza mazākajā grupa bija izveidots „Foto stūrītis”,  kur ik katrs varēja nofotografēties, kopā ar savu draugu. Paldies  mazās grupas skolotājām un auklītei par šo iespēju.
Dejas, spēles, dziesmas rotaļas un dažāda veida atrakcijas radīja labvēlīgu un draudzīgu noskaņu zālē, kas sildīja sirdis gan lieliem, gan maziem. Bet galvenā atziņa, ko ieguvām ir tas, ka bērnu dārzā visi  

D R A U D Z Ē J A S!

Pirmsskolas mūzikas
skolotāja Inga Feldmane
Foto Z.Cīrule

Pasākuma bildes